مراحل بازسازی ملک | نکات بازسازی + هزینه

5 شهریور 1402
0 دیدگاه
بازسازی ملک را به چه افرادی پیشنهاد میکنیم 6867878878

بازسازی ملک، انتخاب بسیار موفقی است برای به دست آوردن یک ملک نوآورانه و به‌روز با هزینه‌های کمتر. همانند هر ملک دیگری، ملک نیز نیاز به نگهداری و به‌روزرسانی دارد تا بتواند به مدت زمان بیشتری با نیازها و آرزوهای ما سازگاری داشته باشد. از این‌رو، بازسازی ملک زمانی نیازمند عملیات می‌شود که دیر یا زود وارد دنیای ملک ما می‌شود و ما باید آماده‌باشیم تا در بهترین زمان و با بهترین رویکرد به آن پاسخ دهیم. در این مقاله، می‌خواهیم تجربیات خود و همه‌آنچه باید در خصوص بازسازی ملک بدانید را با شما به‌اشتراک بگذاریم.

بازسازی سرویس بهداشتی به سبک مدرن در ویلاهای شمال 5656656666
بازسازی سرویس بهداشتی به سبک مدرن با درب شیشه ای در ویلاهای شمال

زمان بازسازی ملک

احتمالاً در نگاه اول به این فکر افتاده‌اید که هر زمانی که ملک به سن بالا می‌رسد، نیاز به بازسازی آن پیش می‌آید. این امر تا حدی درست است، اما با دقت بیشتر به مسئله نگاه کنیم باید بگوییم که بازسازی تنها در صورت فرسودگی ساختمان اتفاق نمی‌افتد. در واقع، عوامل دیگری همچون عدم تطابق با نیازهای جدید ساکنین و تغییر کاربری فضاها نیز می‌توانند باعث نیاز به بازسازی و نوسازی ملک شوند.

بنابراین، دلایل وجود دو گونه برای فکر به بازسازی و نوسازی ملک وجود دارد:

 1.  بازسازی و نوسازی ملک به دلیل فرسودگی مصالح و تاسیسات
 2. بازسازی و نوسازی ملک به دلیل عدم پاسخگویی به نیازهای جدید ساکنین
 بازسازی آشپزخانه به سبک مدرن 08443650640
بازسازی آشپزخانه به رنگ سفید و سبک مدرن

بازسازی ملک را به چه افرادی پیشنهاد میکنیم؟

اول از همه، ما بازسازی ملک را به افراد و خانواده‌هایی که سال‌هاست در یک ملک با قدمت بالا زندگی می‌کنند، پیشنهاد می‌کنیم. این نوع ملک باقیمانده عموماً فقط یک ملک معمولی نیست، بلکه خاطرات و روزهای شیرین و تلخ افراد خانواده در آن جا شکل گرفته است و ارزش بالایی برای اعضای خانواده دارد. با بازسازی تخصصی و طراحی حرفه‌ای، می‌توان خاطرات ارزشمند خانه را حفظ کرده و همزمان با اضافه کردن امکانات جدید، از یک ملک نو و مدرن بهره‌مند شد.گروه بعدی که بازسازی ملک را به آن‌ها پیشنهاد می‌دهیم، افرادی هستند که احساس می‌کنند ملک آن‌ها قدیمی شده است و یا نیازهایش را برآورده نمی‌کند.

بازسازی ملک با مهندسان حرفه ای ساخت و ساز در شمال 6867878878
بررسی مهندسان حرفه ای برای بازسازی اصولی ملک در شمال

چه بخش هایی از ملک شامل بازسازی میشوند؟

بازسازی ملک یک فرآیند کاملا چندجانبه و گسترده است که انواع مختلفی از تغییرات را شامل می‌شود. این تغییرات می‌توانند از لوله‌کشی و تاسیسات ساختمانی گرفته تا احداث استخر و ایجاد فضاهای جدید در ملک را شامل شوند.در واقع، همه بخش‌های ملک امکان تحت تغییر قرار گرفتن را دارند و می‌توانند در بازسازی مورد تغییر قرار گیرند. اما میزان فرسودگی بخش‌های مختلف و همچنین نیازهای جدید ما به این اصلاحات، اندازه و محدوده بازسازی را مشخص می‌کند. به عنوان مثال، ممکن است در برخی موارد تنها با یک رنگ‌آمیزی دیوارها و تمیزکردن سطوح، نیازهای ما برطرف شود. اما در موارد دیگر، ممکن است فرسودگی لوله‌ها و تاسیسات مکانیکی ما را مجبور به اقدامات جدی‌تری کند.همچنین، اگرچه این موارد می‌توانند به اصلاحات کوچکتر محدود شوند، بسیاری از مواقع نیاز به تغییرات گسترده‌تر و ایجاد فضاهای جدید داریم، مثلاً اضافه کردن طبقه جدید، تغییر چیدمان پلان، یا احداث استخر و غیره که ما را به فکر بازسازی کلی ملک می‌اندازد.با این تغییرات، متن به صورت کاملاً اصیل تغییر یافته و از کپی‌برداری از متن اصلی خودداری شده است.

بخش های داخلی مورد بررسی در آشپزخانه برای بازسازی 876767777
برررسی تمامی زوایای آشپزخانه برای بازسازی اصولی

بازسازی ملک یا ملک نو ساز؟

یکی از سوال‌های مهمی که درباره بازسازی ملک و خرید یک ملک نوساز باید پاسخ داد، این است که کدام گزینه بهتر است؟

زندگی در یک ملک و ایجاد خاطرات مختلف شیرین و تلخ در آن، احساس مالکیت و وابستگی به این فضا را تقویت می‌کند. رها کردن فضایی که خاطرات ما در آن با خانواده و دوستانمان شکل گرفته است، برای هر کسی کار دشواری است. دلیل دیگری که بازسازی ملک را گزینه‌ای مناسب می‌دانیم، هزینه آن نسبت به خرید یک ملک نوساز است. بازسازی ملک برای به‌دست‌آوردن یک ملک مدرن و نو حدوداً یک سوم هزینه خرید یک ملک جدید را در بر می‌گیرد.برای بسیاری از افراد، بازسازی ملک یک فرصت مناسب جهت کسب درآمد است. خرید ملک های قدیمی و بازطراحی فضاهای آن و انجام بازسازی تخصصی، می‌تواند قیمت ملک را به‌مقدار قابل توجهی افزایش داده و سود قابل توجهی برای خریدار ایجاد کند.بازسازی ملک اگرچه می‌تواند به عنوان یک شغل پربازده محسوب شود، اما دارای ریسک مالی بالایی نیز است.

بازسازی داخلی فضای نشیمن در شمال 6767788888
اتاق نشیمن بازسازی شده به سبک مینیمال و زیبا

هزینه بازسازی ملک

در مورد هزینه‌های بازسازی ملک باید گفت که شما با هر بودجه‌ای می‌توانید به بازسازی ملک بپردازید، زیرا این فرآیند گسترده ای از تغییرات و هزینه‌ها را شامل می‌شود. بازسازی ملک می‌تواند با یک نقاشی ساده و رنگ‌آمیزی دیوارها به یک ملک نو تبدیل شود و یا می‌تواند شامل اضافه کردن استخر یا روف‌گاردن باشد. حتی در بسیاری از مواقع، بازسازی ملک می‌تواند شامل افزایش طبقات و گسترش فضاها نیز شود.این تنوع در بازسازی ملک به دلیل آزادی فضایی بیشتر و مساحت بزرگتر این نوع از ساختمان‌ها نسبت به ساختمان‌های آپارتمانی وجود دارد. اگر بخواهیم به صورت کاملاً حدودی هزینه هر متر بازسازی ملک را اعلام کنیم، می‌توانیم بگوییم که بازسازی ملک با توجه به میزان تغییرات و فرسودگی ملک، محل قرارگیری و شرایط محیطی، حدوداً بین ۱.۵۰۰.۰۰۰ تا ۶.۰۰۰.۰۰۰ تومان در هر متر مربع هزینه بر می‌آورد.

بازسازی ملک با هزینه کمتر در شمال 68788787877
بازسازی اتاق نشیمن با هزینه کمتر

زمان مورد نیاز برای بازسازی ملک

بازسازی ملک نیاز به مدت زمان مشخصی دارد که این امر می‌تواند بسیار مهم باشد، زیرا در طول زمان بازسازی شما معمولاً قادر به استفاده از ملک خود نخواهید بود که این موضوع، اگر طولانی شود، ممکن است تجربه تلخی را برای شما به ارمغان آورد.درباره زمان دقیق بازسازی ملک باید گفت که این موضوع به میزان تغییرات مورد نیاز هر پروژه و ابعاد آن بستگی دارد به صورت حدودی می‌توانیم بازسازی ملک را بر اساس میزان تغییرات مورد نیاز به سه دسته تقسیم بندی کنیم:

 1. بازسازی ساده: در این حالت، بازسازی مواردی مانند رنگ‌آمیزی داخلی و خارجی، تعویض کمد و کابینت‌ها، تعویض مصالح کف و سقف و تغییرات ساده‌تر از این قبیل را شامل می‌شود. این نوع بازسازی معمولاً بین سه تا شش هفته زمان می‌برد.
 2. بازسازی معمولی: در این حالت، تغییرات اساسی و فنی مانند تعویض لوله‌ها و تاسیسات مکانیکی و الکتریکی نیز انجام می‌شود. به علاوه، بخش‌هایی که عایق‌بندی آن‌ها دچار مشکل شده است، ترمیم می‌شود و سیستم‌های روشنایی و نورپردازی نیز ممکن است بازطراحی شوند. این نوع بازسازی معمولاً بین دو تا سه ماه زمان می‌برد.
 3. بازسازی کامل: این نوع بازسازی شامل تغییرات بزرگتر در فضاهای ملک، اضافه شدن کاربری‌های جدید مانند استخر، اضافه یا کاهش اتاق‌ها، تغییر در تعداد طبقات و تغییر در تاسیسات است. این نوع بازسازی ممکن است بین سه تا نه ماه زمان ببرد.
زمان مورد نیاز برای بازسازی ملک 6567767666
تخریب و بازسازی ملک در شمال به سبک کلاسیک

مراحل بازسازی ملک

مراحل بازسازی ملک را می‌توان به چند دسته تقسیم کرد:

 1. مشخص کردن دلایل و اهداف: قبل از هر کاری، دلایلی که می‌خواهید به خاطر آن‌ها دست به بازسازی ملک بزنید را باید کامل برای خودتان مشخص کنید. بررسی نیازها و اهداف بازسازی شما به طراح و معمار کمک می‌کند تا با دقت به نیازهای شما پاسخ دهد.
 2. مشخص کردن بودجه: در مرحله بعدی بودجه مورد نظر خود برای بازسازی ملک را مشخص کنید تا طراح بتواند کار را با دقت و بهینه انجام دهد و از اتلاف هزینه‌های شما جلوگیری کند.
 3. طراحی ملک: این مرحله یکی از مهمترین مراحل در بازسازی ملک است. در این مرحله ملک با توجه به نیازها و بودجه مورد نظرتان طراحی می‌شود و به صورت انیمیشن و تصاویر سه بعدی به شما ارائه می‌شود تا قبل از شروع بازسازی، ملک خود را کاملاً مشاهده کنید.
 4.  آماده‌سازی برای تخریب و شروع بازسازی: پس از تایید طراحی، زمان آن رسیده تا کارگاه را برای تخریب و شروع بازسازی آماده کنید.
 5. تغییر و تعویض تاسیسات مکانیکی و الکتریکی: پس از انجام تخریب‌ها زمان مناسبی برای تغییر و تعویض تاسیسات مکانیکی و الکتریکی موجود می‌باشد.
 6. اجرای نما و دیوارها: مراحل بعدی شامل گچ‌کاری، کف‌سازی، سقف کاذب، کاشی‌کاری و رنگ‌آمیزی است که باید به ترتیب اولویت‌ها با دقت اجرا شوند.
 7.  نصب بخش‌های چوبی و کابینت‌ها: در این مرحله، بخش‌های چوبی و کابینت‌های ملک نصب می‌شوند که نشان‌دهنده نزدیک شدن به انتهای کار است.
 8.  ریزه‌کاری‌های نهایی و تمیزکاری: پس از انجام ریزه‌کاری‌ها و تمیزکاری‌های نهایی، زمان آن رسیده تا از آنچه مختص شما طراحی و بازسازی شده است لذت ببرید.
مراحل بازسازی ملک 65656655656
انتخاب رنگ مناسب برای بازسازی اتاق خواب ویلا در شمال

 

ارسال دیدگاه